Administration

Robert May, Superintendent & Lead Principal <oc.sc1568718708cg@ya1568718708mr1568718708>

Mary Davis, Elementary Principal <oc.sc1568718708cg@si1568718708vadm1568718708>

Adam Capel, Secondary Principal <oc.sc1568718708cg@le1568718708paca1568718708>

Office Staff

Michele Doran, Bookkeeper <oc.sc1568718708cg@na1568718708rodm1568718708>

Amy Mariner, Office Manager <oc.sc1568718708cg@re1568718708niram1568718708a1568718708>

Rosemary Pagliarini & Becky Russo, Secretary <oc.sc1568718708cg@ec1568718708iffo1568718708>

Elementary

Lower Elementary

Brenda Menden, Pre-K 3-4 <oc.sc1568718708cg@ne1568718708dnemb1568718708>

Tracey Schultz, Kindergarten <oc.sc1568718708cg@zt1568718708luhcS1568718708T1568718708>

Mary Davis, 1st Grade  <oc.sc1568718708cg@si1568718708vadm1568718708>

Martha Barr, 2nd Grade <oc.sc1568718708cg@rr1568718708abm1568718708>

Upper Elementary

Tiffany Douglas, 3rd Grade <oc.sc1568718708cg@sa1568718708lguod1568718708t1568718708>

Kim Bradway, 4th Grade <oc.sc1568718708cg@ya1568718708wdarb1568718708k1568718708>

Bonnie Netz, 5th Grade <oc.sc1568718708cg@zt1568718708eNB1568718708>

Amanda Gunter, 6th Grade <oc.sc1568718708cg@re1568718708tnuga1568718708>

Sue Rasmussen, Library <oc.sc1568718708cg@ne1568718708ssums1568718708ars1568718708>

High School

Bible

Pastor Cruz, 10th & 11th Bible <oc.sc1568718708cg@zu1568718708rcf1568718708>

 

Pastor Zearfaus, 7th-9th & 12th Bible <oc.sc1568718708cg@su1568718708afrae1568718708ZJ1568718708>

 

English Language Arts

Danielle Carrano, 11th-12th English <oc.sc1568718708cg@on1568718708arrac1568718708d1568718708>

 

Doreen DeLoach, 7th-10th English <oc.sc1568718708cg@hc1568718708aoled1568718708d1568718708>

 

Foreign Languages

Helena Jefferys, Spanish 1 & 2 <oc.sc1568718708cg@sy1568718708reffe1568718708jh1568718708>

 

History/Social Studies

Debbie DelRosario, 7th-12th History <oc.sc1568718708cg@oi1568718708rasor1568718708ledd1568718708>

Ancient History, US History 1, Civics & Geography, World History, US History 2, Economics & Modern America

 

Mathematics

Joseph Angerman, Jr & Sr High Math <oc.sc1568718708cg@na1568718708mregn1568718708aj1568718708>

7th Fundamentals of Math, 10th Geometry

 

Deborah Travers, Sr High Math <oc.sc1568718708cg@sr1568718708evart1568718708d1568718708>

9th Geometry, 11th/12th Trigonometry, 12th Calculus

 

Jennifer Turner, Jr & Sr High Math <oc.sc1568718708cg@re1568718708nrutl1568718708j1568718708>

8th Algebra 1, 9th Algebra 1, 10th Algebra 2, 11th Algebra 2

 

Physical Education

Joseph Angerman Jr & Sr High PE <oc.sc1568718708cg@na1568718708mregn1568718708aj1568718708>

 

Dawn Hunter Elementary, Jr High, & Sr High PE <oc.sc1568718708cg@re1568718708tnuhd1568718708>

 

Science

Adam Capel 7th-9th, 11th-12th Science <oc.sc1568718708cg@le1568718708paca1568718708>

Life Science, Earth & Space Science, Physical Science, Chemistry, Physics, Advanced Biology, Forensics 1 & 2

 

Blaze Pagliarini 10th Science <oc.sc1568718708cg@in1568718708irail1568718708gapb1568718708>

Biology

Fine Arts

Rebecca Harker, Music <oc.sc1568718708cg@re1568718708krahr1568718708>

Elementary Music, 7th-8th Music Appreciation 1 & 2, 7th-12th Choir, Choral Groups, Handbell Choir, Handbell Ensemble & Competition Pieces

 

Janet Iles, Speech <oc.sc1568718708cg@se1568718708lIJ1568718708>

11th Public Speaking, 9th-12th Competition Pieces

 

Linda Rainey, Art <oc.sc1568718708cg@ye1568718708niarl1568718708>

Elementary Art, 7th-8th Art Appreciation 1 & 2, 7th-12th Activity Hour Art & Competition Pieces